Duyuru: Adobe Photoshop CC 2021 v22.0.1.73 Full 64 Bit Yayınlandı! İndirmek için Tıklayın.
Editörün Seçtikleri14
 CCleaner Professional
 PC Temizlik Programı

 Flash Player
 Flash Oynatma Aracı

 ESET Internet Security
 Güçlü Antivirüs Programı

 Internet Download Manager
 Gelişmiş İndirme Yöneticisi

 Microsoft Office 2019
 Güncel Ofis Yazılımı

 Adobe Photoshop CC
 Prof. Resim Editörü

 Rufus
 USB İşletim Sistemi Kurma

 IObit Driver Booster
 Driver Güncelleyici

 uTorrent Pro
 Torrent Dosya İndirici

 Daemon Tools
 Sanal Disk Oluşturma

 Foxit Reader
 Hızlı PDF Okuyucu

 Adobe Acrobat Pro DC
 Popüler PDF Programı

 K-Lite Mega Codec Pack
 Sistem Kodek Paketi

 WinRAR
 Arşivleme ve Arşiv Açma
Toplam konu: 127 (+0)
Toplam yorum: 4
Toplam üye: 5 (+0)
» Herseyfullindir.Com » Araçlar - Çeşitli » WinRAR 5.91 Türkçe Full indir

WinRAR 5.91 Türkçe Full indir

Ekleyen: Admin - Yorumlar: 0 - Görüntülenme: 167

WinRAR 5.91 Türkçe Full indir
WinRAR, birçok işletim sistemi tarafından hala kullanılan, RAR formatında dosya sıkıştırıp, açabilmemiz için tasarlanmış bir uygulama. Dosyalarınızın sabit sürücülerde fazla dağınık kalmaması ve yer tutmaması için kullanılan WinRAR oldukça popüler bir uygulama olarak dünyada kabul görmüş bir program.

Dosyaları sıkıştırma ihtiyacı pek çok sebeplerden dolayı ihtiyaç duyulabilecek bir durum. Dosyalarınızı sıkıştırarak saklamak, bu şekilde sınıflandırmak onları virüs gibi tehlikelerden de korur. Dosya sıkıştırmanın faydalarını şu şekilde sıralamak mümkün:

– Dosyalar daha düzenli dururlar

– Sabit sürücüde daha fazla yer kaplamazlar

– Dosya transferlerinde daha kolaylıkla gönderilip alınabilirler

İnternet üzerinde sıkıştırma işlemi yapabilen pek çok program olmasına rağmen, en kararlı ve tercih edileni dosya sıkıştırma programı WinRAR olduğu için sizlerle bu programı paylaşmayı uygun bulduk.

WinRAR programı popüler sıkıştırma formatları olan RAR ve ZIP dışında CAB, ARJ, LZH, TAR, GZ, ACE, UUE, BZ2, JAR, ISO, 7Z, Z gibi formaktalrı da okuyabilen, çözümleyebilen ancak bu formatlarda sıkıştırma yapmayı tercih etmeyen bir program.

Türkçe dilini de destekleyen WinRAR’ı ücretsiz kullanmak da mümkün ancak arada bir ‘lisans satın al’ uyarısı ile karşılaşabiliyorsunuz. Bu uyarıyı ‘kapat’ diyerek geçerseniz işlemlerinize sorunsuzca devam edebilirsiniz.

WinRAR Windows Shell yapısına da yerleşerek sağ tıklamayla çıkan menüye de yerleşiyor. Böylelikle bir dosyanın üzerine gittiğinizde farenin sağ tuşuyla dosya üzerinden işlem yapmanız mümkün.

WinRAR arayüzü ve detayları
1-Arşiv Adı, dosyayı kaydedeceğiniz yeri seçmenizi sağlar. Eğer dosyanızı o anda bulunduğu klasöre kaydetmek istemiyorsanız ‘Gözat’ butonuna tıklayıp, sıkıştırmak istediğiniz yeri seçebilmeniz mümkün. Eğer hiçbir değişiklik yapmazsanız, dosyanız bulunduğu yere sıkıştırılır ve kaydedilir.

2- Profiller, WinRAR’ın kullanıcılarına zaman kazandırmak için tasarlamış bir bir seçeneği Elinizdeki dosya büyüklüklerini farklı parçalar halinde belli boyutlarda sıkıştırmanız sağlar. 10 GB’lık bir dosya için 2 GB’lık bir profil oluşturarak bu dosyayı parçalara bölüp kolaylıkça bir yerden bir yere taşımanızı sağlar.

3- Arşiv Biçimi, WinRAR, RAR ve ZIP olmak üzere ki önemli formatı destekliyor demiştik. Her iki formatında farklı dosyaları farklı büyüklklüklerde saklayabilme kapasiteleri var. ZIP word, excel gibi dokümanlar için kullanışlı bir format olarak bilinir. RAR ise genel tüm dosyalarda kullanılarak daha fazla performans sağlayabilir.

4- Sıkıştırma yöntemi, sıkıştıracağınız dosyanın ne kadar kaliteli olmasını belirlediğiniz bir sekme olarak kullanmanızda fayda var. Burada yapacağınız seçimler küçük dosya boyutlarında can alıcı bir fark göstermese de, büyük çaplı sıkıştırma yapacağınız dosyalarda çok etkili sonuçlar alabilirsiniz.

5- Sıkıştırma yöntemlerinde bulunan seçenekleri uyguladığınız takdirde sıkıştırma süresi de seçeneklere bağlı olarak değişirler. ‘En hızlı’ formatında en düşük kalitede sıkıştırma performansı alırsınız. Ancak buna karşılık sıkıştırma işlemi kısa sürer. ‘En iyi’ formatını seçerseniz, iyi kalitede bir sıkıştırma yapabilirsiniz ancak bu size zamandan kaybettirebilir.

6- Ciltlere böl sekmesi, sıkıştıracağınız dosyaların verdiğiniz boyuta göre parçalara ayrılarak sıkıştırılmasını sağlar. Örneğin 10 GB bir klasörü 1Gb şeklinde 10 parçaya bölmek isterseniz burada 1GB seçeneğini yazabilirsiniz.

7- Güncelleme Modu, arşivinize eklenecek dosyalar üzerinde güncelleme yapmanıza olanak tanır. Sıkıştırma klasöründe dosyalarla ilgili pek çok güncellemeyi buradan yapmanız mümkün.

8- Arşivleme Seçenekleri WinRAR’ın önemli özelliklerinden birisi daha. Arşiv sırasında veya öncesinde yapılabilecek farklı bir kaç özelliği ayarlayabilmeniz için hazırlanmış bir dizin olarak karşımıza çıkıyor. Burada şu seçenekleri değerlendirmemiz mümkün.

– Arşivledikten sonra dosyaları sil komutu arşivlenen dosyaların sabit diskinizden kaldırmanıza yarıyor.

– Arşivlenen dosyaları test et komutunu kullanırsanız, WinRAR dosya sıkıştırıldıktan sonra test edilip sonra silinmesine olanak verir.

– Katı arşiv oluştur seçeneği RAR formatında kullanılan, özel bir sıkıştırma algoritmasıdır. Dosyalar daha sağlıklı ve iyi sıkıştırılabilirler.

– SFX arşivi oluştur seçeneği ile dosyanızı kurulum dosyayı haline getirebilirsiniz. Böylelikle SFX dosyası oluşturarak WinRAR kurulu olmayan bilgisayarlarda da arşivlerinizin açılmasını sağlamış olursunuz.

WinRAR İle Dosya Bölme Nasıl Yapılır
WinRAR programıyla hem RAR hem de ZIP formatındaki sıkıştırılmış dosyaları yaratmak oldukça kolay. Daha önce yayınladığımız Winrar İle Sıkıştırılmış Dosya Hazırlıyoruz yazımızda temel olarak nasıl sıkıştırılmış dosyaları hazırlayacağınızı resimli olarak anlatmıştık.

Ancak bazen dosyaları sıkıştırmak tüm boyut sorunlarımızı çözmeye yetmiyor. Elimizdeki depolama aygıtlarının ya da paylaşım yapacağımız hizmetlerin kapasitesi daha küçük boyutlarda dosyalara imkan verdiğinden dolayı WinRAR’ın dosya bölme imkanlarını kullanmamız gerekiyor.

Bu özelliği kullanarak sıkıştırılmış dosyalarınızı istediğiniz boyutta ve sonsuz adette dosya olarak yaratabiliyorsunuz. Dilerseniz hemen başlayalım:

1. Öncelikle yapmamız gereken bölünecek dosya veya klasöre sağ tıklayarak “Arşive ekle…” seçeneğini açmak.

2. Daha sonra açılan pencerede arşiv biçimimizi ve sıkıştırma yöntemimizi seçtikten sonra “Ciltlere böl, boyut” kısmında yer alan miktara bir rakam girmek ve hemen yanındaki alandan KB(kilobyte), MB(megabyte) veya GB(gigabyte) seçeneğini seçmek.

Seçimimizi yaptıktan sonra “OK” tuşuna basarak sıkıştırma işlemini hemen başlatıyoruz.

3. Sıkıştırılacak dosyaları hazırladığınız yerde görebileceğiniz gibi dosyanızın boyutuna ve bölme boyutunuza göre çeşitli adetlerde dosyalar ortaya çıkacaktır.

4. Eğer elinizde bölünmüş ve sıkıştırılmış dosyalar bulunuyorsa bunları tek parça haline getirmek de oldukça basit. Bölünmüş dosyalardan herhangi birine sağ tıkladıktan sonra “Klasöre çıkart” veya diğer çıkartma seçeneklerinden birini kullanarak WinRAR’ın dosyaları otomatik olarak çıkardığını göreceksiniz.

Dikkat etmeniz gereken nokta, bölünmüş dosyalarınızı yarattıktan sonra dosyalarda herhangi bir isim değişikliğine gitmemeniz. Aksi durumda WinRAR hangi dosyaların birbirini takip ettiğini belirlemekte sorunlar yaşayacaktır.

Winrar ile SFX – EXE Dosyası Oluşturma
Winrar en çok tercih edilen dosya sıkıştırma programlarından bir tanesi. Rar formatı ile kuvvetlendirilmiş olan programın yarattığı sıkıştırılmış dosyaları açmak için ne yazık ki Winrar veya muadili programlar gerekiyor ve bu başka bir bilgisayarda programlar yüklü değilse sorun oluşturabiliyor.

Winrar ile SFX ya da bir diğer adıyla kendinden çıkarılabilir dosya yaratırsanız hiç bir program kullanmadan sıkıştırılmış dosyalarınızı açabilir ve rahatlıkla arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.


WinRAR Kurulumu
WinRAR Popüler Dosya Sıkıştırma Programı, rar uzantısının yanında zip, iso, jar gibi sıkıştırılmış dosya formatlarını da açabilen bir yazılımdır.


Kurulum kılavuzu
- ISO biçimindeki dosyaları açmak için, Ultra ISO yazılımı veya Daemon Tools yazılımı bulunan bir sanal sürücü tarafından açılmalı.
- RAR dosyalarını açabilmeniz için WinRAR yazılımı ile açabilirsiniz...
- Kurulum işlemine başlamadan önce antivirüs programınızı geçici olarak devredışı bırakın. Kurulum işlemini bitirdikten sonra tekrardan antivirüs programınızı etkinleştirebilirsiniz.
? WinRAR Programını Alttaki indirme Linklerinden indirebilirsiniz

Program bilgisi
 • Programın Sürümü: 5.91
 • Programın Boyutu: 5.74 MB
 • Programın Dili: Türkçe
 • Platform: Windows XP - Vista - Windows 7 - Windows 8.0 - Windows 8.1 - Windows 10
 • RAR Şifresi: www.herseyfullindir.com

 • İndirme linkleri RAR Şifresi: www.herseyfullindir.com
 • Turbobit indirme Linki Turbobit 5.74 MB
 • Hitfile indirme Linki Hitfile 5.74 MB
 • Google Drive indirme Linki Google Drive 5.74 MB
 • Cloud Mailru indirme Linki Cloud Mailru 5.74 MB
 • Uptobox indirme Linki Uptobox 5.74 MB

 • Bilgi!

  Yorum ekleyebilmeniz için sitemize kayıt olmanız gerekmektedir.
  Sitemizde yayınlanan içeriğin hiçbiri sunucumuzda barınmamaktadır. Hak sahibinin talebi doğrultusunda konu yayından kaldırılacaktır.
  © 2020 | Herseyfullindir.com | Sitemap | Son Yorumlar | Üye Ol | Korku Filmi indir | Yerli Film indir | Film indir | 4K Film indir | İletişim
  Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer saglayıcı`olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site sahibinin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlüğüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve kaldır`prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, [email protected] e-mail adresinden bize ulaşabilirler. Ulaşan talep ve şikayetler incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılıcaktır.

  Sitede bulunan full programlar ve oyunlar tanıtım amaçlı sizlere sunulmuştur. Beğendiğiniz ürünleri üreticisinden satın almanızı, bu sayede onlara katkıda bulunmanızı tavsiye ederiz.